Ярема Александр Степанович

1918 - 1941

 

 

 

Найден в братском воинском захоронении  у села Зеленый Гай Куйбышевского района Запорожской области в апреле 2008-го.

 

 

Имя определено по вкладышу медальона:

  

 

 

Уроженец:

УССР Киевская область

(Край, область, республика)

Березанского р-на

(Район)

дер. Березань

( Город, деревня, село )

Петровским г.Киева

(каким комиссар. мобилизован).

1918 года 8 ноября

(Год рождения)

Ярема Але…

( Фамилия,  имя,  отчество )

ком. взвода

(Занимаемая должность)

 

(Групповая принадлежность крови)

 

 

Похоронен в братской могиле села Зеленый Гай, Куйбышевского района Запорожской области.

 

 

Минуло 67 років, але щороку 22 червня ми знову і знову згадуємо про війну. Згадуємо наших дідів та прадідів, які полягли в боях Великої Вітчизняної.

Віднедавна скорботний список березанців, які зникли безвісти у роки війни, став коротшим. До нашої газети звернувся командир Токмацького пошукового загону з Запорізької області Ріфат Раїфович Гейченко з проханням допомогти розшукати родичів загиблого в 1941-му році в Запорізькій області уродженця Березані Олександра або Олексія Яреми.

Члени Асоціації пошукових загонів Запорізької області в Куйбишевському районі під час розкопок знайшли останки 269-ти бійців та офіцерів, які загинули в жорстоких боях 41-го. Серед останків – дев’ять солдатських медальйонів. Три з них виявилися порожніми, в одній записці була вказана назва вулиці. Та все ж п’ять імен вдалося встановити. Три краснодарці: червоноармійці – Георгій Цепкалов, Андрій Назаров, Ілля Колупаєв, два українці – Андрій Рябко з Полтавщини і наш земляк – Олександр або Олексій Ярема. Пошуковцям складно було розібрати, яке ім’я вказане на записці. Судячи із записки у медальйоні, наш земляк народився 8 листопада 1918 року, був мобілізований на війну Петровським комісаріатом міста Києва. Він також був кадровим офіцером, адже займав посаду командира взводу. Місцевість, де у жовтні 41-го загинув наш земляк, знаходиться неподалік Бердянська, в районі села Зелений Гай. Саме тут частини під командуванням генерала Смирнова 18-ої армії ( а це 11 стрілецьких дивізій, 2 танкових корпуси, 2 артилерійських полки, п’ять прикордонних загонів, 4-ий окремий батальйон прикордонних військ, 2 окремий винищувальний батальйон та 43-ій конвойний полк НКВС) потрапили в оточення. Власне, це були не бої, а масова «м’ясорубка». За різними оцінками, тут загинуло 135 тисяч радянських солдат, але дослідники, спираючись на дані останніх пошуків, стверджують, що кількість загиблих сягає 500 тисяч осіб.

7 травня цього року останки знайдених солдат було перепоховано у братську могилу села Зелений Гай. Пошуковці знайшли рідних, чиї імена вдалося встановити. Онуків краснодарців відшукали швидко завдяки газетній публікації. Двоє з них забрали прах своїх дідів, щоб поховати їх вдома. Досі не вдалося знайти рідних березанця Яреми і полтавчанина Рябка.

Тож звертаємось до родичів загиблого в роки Великої Вітчизняної війни офіцера Яреми Олексія або Олександра: відгукніться!

Звертайтесь до нашої редакції або до Токмацького пошукового загону: вул.. Миру, 89, м.Токмак Запорізької області. Тел.: 8-06178-2-91-68, 8-096-473-88-66.


Тетяна Набок.

 

 

Скорбное наследие найденных солдат.

Полное имя найденного воина удалось узнать лишь из данных ОБД – МЕМОРИАЛ.


Несмотря на газетные публикации и усилия многих добровольных помощников родственники Александра Яремы пока не найдены.

 

Вход / Регистрация

Сейчас на сайте