МИТНЕ ЗАКОНОДАВТСВО

 

Спрощення та оптимізація митних процедур, зменшення документообігу в процесі митного оформлення, гармонізація українських правил розмитнення з європейськими стандартами – ось чого прагнули законодавці та експерти, розробляючи Митний кодекс України, а згодом удосконалюючи його.

Автори всіх запроваджених новацій намагалися віднайти тонкий баланс між комфортом для підприємця, мінімальним втручанням у роботу сумлінного бізнесу, з одного боку, та ефективним контролем за «чистотою» експортно-імпортних операцій – з іншого.

Оптимальний шлях для цієї мети – передбачені в новому Митному кодексі автоматизація митних процедур, активне використання електронного документообігу, створення сучасної ІТ-інфраструктури. Документ містить чіткі й зрозумілі алгоритми оцінки ризиків, покликані позбавити зайвих перевірок тих, хто працює чесно та прозоро. У складі Міністерства доходів і зборів усі ці позитивні надбання митної служби будуть примножені. Митники і податківці поєднають свої знання, досвід, інформаційні ресурси задля створення ще привабливіших для бізнесу сервісних продуктів та ще комфортніших умов для роботи на міжнародних ринках.

Україна від цього тільки виграє. І не лише у грошовому вимірі ,а й у покращенні міжнародної репутації.

Міністр доходів і зборів України Олександр Клименко

Випадки, в яких здійснюється огляд та переогляд ручної поклажі та багажу

      Відповідно до ч. 1 ст. 339 Митного кодексу України від 13 березня 2012 року № 4495-VI зі змінами та доповненнями (далі – МКУ) якщо є підстави вважати, що в ручній поклажі або багажі громадянина переміщуються через митний кордон України, у тому числі транзитом, товари, які підлягають обліку і відповідним видам контролю, зазначеним у частині першій ст. 319 МКУ, чи товари, при митному оформленні яких справляються митні платежі, а також товари, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено, орган доходів і зборів має право провести огляд, а в разі необхідності - і переогляд ручної поклажі та багажу з їх розпакуванням.

Подробнее...

Міністерство доходів і зборів України та Федеральна митна служба Російської Федерації погодили план на 2014 рік

Міністерство доходів і зборів України та Федеральна митна служба Російської Федерації погодили план на 2014 рік щодо зміцнення співпраці двох відомств. Відповідний документ був підписаний сторонами під час 10-го засідання Об’єднаної колегії держав-членів Митного союзу, яке відбулося 11-13 лютого у Білорусі.

Подробнее...

 Ввезення на митну територію України громадянами алкогольних напоїв 
та тютюнових виробів

 Ввезення на митну територію України громадянами алкогольних напоїв та тютюнових виробів визначається ст. 376 Митного кодексу України від 13.03.2012 № 4495 - VI зі змінами та доповненнями (далі – МКУ), відповідно до якої: 

Подробнее...

Порядок переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України

Порядок переміщення готівки (у тому числі дорожніх чеків) і банківських металів через митний кордон України регламентується Інструкцією про переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України, затвердженою постановою Правління Національного банку України від 27.08.2008 № 148, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 11.06.2008 за № 520/15211

Подробнее...

Вход / Регистрация

Сейчас на сайте

Никого