Вы здесь: ГлавнаяНовости ТокмакаТаврія

Токмацька міськрайонна
газета "Таврія"

 

 

Наша адреса: м. Токмак, вул. Радянська, 319 (2 поверх).
Тел. для довідок: 2-00-52, 2-14-36, 2-03-67.
E-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
Передплатити газету ви можете у листонош, на поштові відділення або у редакції. Про вашу рекламу дізнаються близько 2 тисяч читачів газети «Таврія»

  

НОВА КНИГА Миколи Гомона

"Мій хліб солоний" — таку назву має новий роман-дилогія українського письменника Миколи Гомона. Цими днями вийшла перша частина його під назвою "Долоні правди". В анотації до книги зазначено:

"У цьому романі автор, член Національної спілки письменників України і член Національної спілки журналістів України розповідає про свій творчий шлях — літератора і газетяра. Перед читачем постають також реальні персонажі — майстри художнього слова, Герої Радянського Союзу та Герої Соціалістичної Праці, люди різних професій, особистості неор-динарні і звичайні. Вони змальовані або в спогадах та публіцистичних і письменницьких роздумах автора, або в його різножанровому журна-лістському доробку, поданому разом з автобіографічними вставками у хронологічному та часовому просторі.

М.Гомон віддав роботі у пресі Херсонської та Запорізької областей 40 років життя (зокрема, більше 32 років — редагував міськрайонну газету у місті Токмак).

Він — Заслужений журналіст України, Почесний громадянин Ток-мацького району Запо-різької області.

Книга "Долоні правди" охоплює період п'ятдесятих-вісімдесятих років ХХ століття (майже до початку розпаду СРСР). Вона може стати в пригоді всім, хто цікавиться літерату-рою, журналістикою та історією".

Це одинадцята книга Миколи Гомона.Завершується підготовка до друку і другої частини роману-дилогії "Мій хліб солоний" під назвою "У шумовинні нової доби". В ній літератор відтворює реалії та змальовує життєпис невигаданих персонажів з часу проголошення незалежності України та будівництва її як самостійної держави.

Вчора у центральній міській бібліотеці відбулась презентація нової киги М.Гомона.


 

 

ВІЙСЬККОМАТУ — ПРИЗОВІ МІСЦЯ

 

Перше місце в області з показників бойової та мобілізаційної готовності і стану військової дисципліни за підсумками 2010 року виборов Токмацький об'єднаний міський військкомат.

Але й це ще не все. В його послужному списку — і друге призове місце в іншій номінації: відбір на службу за контрактом в лавах Збройних Сил України.

Приємні звістки, які оприлюднив обласний військком Д.Моін, пролунали під час проведення інструктивно-методичних занять в нашому місті. Колектив поважної установи та її очільник В.Вітер були нагороджені грамотами.

Названі заняття відбулись на базі міського військкомату. До нього прибули майже 50 війсь-ковослужбовців високого рангу обласного та районних комісаріатів. В центрі їхньої уваги перебували питання, пов'язані з ор-ганізацією службової ді-яльності і чергувань, облаштування кабінетів, призовної дільниці, бок-сів з технікою тощо. До речі, з цим у наших земляків також усе гаразд. Підтвердженням того стала подяка, яку Д.Моін виголосив на адресу колективу міськвійськкомату та його військового комісара, підполковника В.Вітра.


 

 

Зарплати мають зрости

 

У райдержадміністрації відбулося засідання районної комісії з питань погашення заборгованості з заробітної плати, пенсій, стипендій та ін-ших соціальних виплат, яке провела перший заступник голови РДА О.Калініна. В ній взяли участь представники Пенсійного фонду, податкової інс-пекції, КРУ, виконавчої служби, органів статистики, територіальної Дер-жавної інспекції праці, районної організації роботодавців "Потенціал", райкому профспілки працівників АПК та ряд керівників підприємств району.

Учасники засідання розглянули питання про перспективи розвитку підприємств в 2011 році та стан виплати заробітної плати в районі, про звернення депутатів Запорізької обласної ради до керівників місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, власників і керівників підприємств всіх форм власності Запо-різької області.

Із розглянутих питань були прийняті рішення, спрямовані на забезпечення виконання урядових завдань щодо погашення заборгованості з заробітної плати. Борги управлінню Пенсійного фонду та соціальних фондів мають бути погашені до 1 квітня 2011 р.

Рекомендовано Токмацький районній орга-нізації роботодавців "Потенціал" розглянути рі-шення обласної ради від 23.12.2010 № 51 "Про звернення депутатів Запорізької обласної ради до керівників місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, власників і керівників підприємств всіх форм власності Запо-різької області"; вжити вичерпних заходів щодо вишукання можливостей збільшення в 2011 році реальної заробітної плати працівникам не менш, як на 20 відсотків.

Рекомендовано профспілковим організаціям і представницьким органам трудових колективів району при проведенні колдоговірної роботи в першому кварталі поточного року ініціювати включення до колективних договорів зобо-в'язань щодо росту протягом 2011 року реальної заробітної плати не менше, як на 20 відсотків.


 

 

РАЗ ГРАМОТА, ДВА ГРАМОТА

 

Одразу дві пам'ятні події сталися в житті восьмикласниці Тетяни Кременчуцької з Жовтневого.

Спочатку, в присутності учасників щопонеділкової оперативної наради у райдержадміністрації з нагородженням грамотою облуправління освіти і науки її тепло привітав голова РДА О.Ярошенко. Цієї відзнаки Тетяна удостоєна за перемогу в обласному конкурсі творів образотворчого мистецтва на Чорнобиль-ську тематику (третє міс-це). А потім, вже під час шкільної лінійки, директор Жовтневої ЗОШ Л. Орел вручила всебічно обдарованій дівчинці грамоту відділу освіти держ-адміністрації — за здобуття третього міста в районній учнівській олімпіаді з англійської мови.

Віктор МИХАЙЛОВ


 

 

«Рапсодія»: від Різдва до Різдва

 

В останні січневі дні Дні-пропетровський драмтеатр гостинно приймав учасників ХVIII Всеукраїн-ського фестивалю духовних пісноспівів "Від Різдва до Різд-ва".

З'їхалось загалом 68 колективів: церковних, світсь-ких, дитячих тощо. З-поміж них був і Токмацький камерний вокальний ансамбль "Рапсодія". Так, саме та "Рапсодія", чий голос два ро-ки тому звучав у Златій Празі на Міжнародному фестивалі духовної і Різдвяної музики. Нагадаємо: у творчому доробку наших земляків — два компакт-диски з кращими зразками духовної музики та українських народних пісень.

І цього разу самобутній гурт з Токмака здобув прихильність театральної зали, зі сцени якої в його виконанні прозвучали твори Різдвяної тематики. Окрім Диплома учасника фестивалю колектив камерного вокального ансамблю та його керівник С.Локотков також були нагороджені грамотою Митрополита Дніпропетровського і Павлоградського, як благословення на подальшу плідну працю во славу Української Православної Церкви.

Протягом останніх семи років "Рапсодія" брала участь у понад 20 престижних обласних, Всеукраїнських і Міжнародних конкурсах і фестивалях, неодноразово здобуваючи почесні відзнаки.

Віктор ТАВРІЙСЬКИЙ


 

 

«ЛЕЛЕКИ» У БІЛИХ ХАЛАТАХ

.

Часто дітям кажуть: «Братика чи сестричку тобі приніс лелека».

 

Насправді ж такими «лелеками» можна назвати акушерів-гінекологів, які приймають пологи. Адже саме вони допомагають з'явитися на цей світ немовлятам. А щоб мамам і їх новонародженим було комфорт-но, у пологовому відділенні ЦРЛ провели реконструкцію.

Його завідуючий Віктор Миколайович Гаряга нещодавно показав меру Токмака І.Котелевському, його заступнику А.Мамчаку, керуючому справами міськвиконкому В.Загуменному та журналістам місцевих газет реконструйоване приміщення відділення.

Меди-цина робить вели-кі кроки уперед, змінюються стандарти, удосконалюються новітні технолгії, інтер'єр примі-щень. Але на все це потрібні чималі кошти. Держава ж недостатньо фінансує цю галузь.

Допомогли самі пацієнти та їх рідні. Породіллі, які народжували у Токмацькому пологовому відділенні, вносили на спеціальні рахунки благодійні кошти. Саме завдяки їхній підтримці стала можливою реконструкція на другому поверсі пологового будинку, на яку витратили близько ста тридцяти тисяч гривень. До речі, самі пологи обходяться родині в межах 500-600 гривень.

В.Гаряга показав п'ять пологових залів, у яких, окрім звичайного опалення, тепер працюють ще й електроконвектори, щоб постійно підтримувати температуру, не нижчу +25 0С, що потрібна для нормальної терморегуляції новонародженого. На поверсі розташувалися й дванадцять індивідуальних палат, де перебувають лише мати і немовля.

Наразі відмовилися від так званої "радянської практики", коли дитину забирали до спеціальної палати і приносили лише годувати. Кожна породілля тоді хвилювалася, щоб не переплутали малюка. Тепер під час пологів поряд можуть знаходитися близькі та рідні, які морально підтримують жі-нок.

У відділенні створені усі умови для них. Тут є душова кабінка, холодильники, мікрохвильові печі, електропечі, зал для відпочинку з телевізором. Стіни палат пофарбували в різні кольори — синій, блакитний та рожевий.

У пологовому відділенні Токмацької ЦРЛ народжують жінки як з міс-та, так і з району. Хоча часто до відділення потрапляють не тільки місцеві мешканки. Дехто знена-цька,а дехто за свідомим вибором, бажаючи народжувати саме у Токмаку.

 

На знімку: (зліва направо) медсестра Тетяна Усс із новонародженим синочком мешканки Чернігівського району Дарії Шелудько.

Міла СМІРНИХ. Фото автора.


 

Вход / Регистрация

Сейчас на сайте